פוסטים

צפון מונגוליה

מונוגוליה ארץ של ציידים נוודים
admin

admin

צפון מונגוליה
זה הוא אחד מאזורי העולם הנקראים "שכוח אל", יחד עם זה למטיילים שנמצאים בסביבה או שמראש החליטו לטייל כאן , נכונות כמה חוויות מוזרות, מעניינות ומהנות.
צפון מונגוליה כוללת את 4 המחוזות :
Selenge , Bulgan , Khovsgol , Zavkhan
המקומות המומלצים בצפון הם :
1 אגם חובסגול (Khovsgol Nuur ) – היפה (והיותר מתוייר) באגמי מונגוליה.
2 בוגט (Bugat) איזור קטן ונגיש שמאפשר טיולי הליכה ורכיבת סוסים.
3 מנזר Amarbayasgalant , מרוחק אך חשוב למקומיים , שוקם במהלך השנים.
4 עיר הבירה בולגן Bulgan חיים בה מעל שישים אלף תושבים , על שטח של 49,000 קמ"ר .
מחוז זה די משולב בצורה מעניינת מבחינת תנאי השטח , בצפון המחוז תוכלו לראות יערות והרבה ירוק , שם מגדלים תבואה וירקות ובדרום המחוז תוכלו לראות ערבות דשא צחיחות.
עיר הבירה Bulgan משמשת בעיקר את המטיילים כעצירת לילה מ UB לאגם חובסגול , מונה 13,000 תושבים ולא כ"כ שווה לבזבז עליה את הזמן (בכל זאת 30 יום ויזה
, כמו בכל עיר בירה , גם היא מציעה מוזיאון ומנזר(Dashchoinkhorlon Khiid ).
במונגוליה…)
אם אתם כבר במחוז זה : שווה לעשות את המאמץ ולהגיע עם ג'יפ שכור אל עמק Bugat , עמק מרהיב בעל יערות ירוקים ופרחי בר רבים, נקודת חן חביבה.

יורט אוהל מונגולי

– המחוז הצפוני ביותר שגובל עם רוסיה, אולי המחוז המתוייר ביותר במונגוליה Khovsgol
בגלל האגם שבו Nuur Khovsgol- , ויחד עם ארחאנגאי גם המרהיב ביותר , מונה ,120- אלף תושבים , על שטח של 101,000 קמ"ר, עיר הבירה היא מורון (Moron).
זהו מחוז : גבוה (בערך 1300 מ' מעל פני הים) ומכוסה בירוק של עציי מחט, עם אגמי מים צלולים , זרמי מים קפואים, ושפע של דשא במהלך הקיץ יורדים הרבה גשמים והקשת שנוצרת מדהימה.
ניתן לראות הרבה סוסים ויאקים רועים בדשא לצידם של גרים לבנים המשתלבים נהדר בכל הירוק הזה, מקום מצויין גם לדוג בנהרות או באגמים.

אגם בסוף העולם - מונגוליה

אגם חובסגול מהווה את האטרקציה העיקרית של המחוז והיפה ביותר במדינה , האגם עצמו מוקף ע"י הרים גבוהים שחלקם מגיעים לגובה 3000 מטר ! ההגעה לפסגות אלו נעשית דרך עציי מחט, עציי אורן ופרחי בר רבים.
גודל האגם מסתכם ב-2760 קמ"ר, מימיו מתוקים וצלולים, בהם חיים כמה מינים של דגים, אגם זה הוא השני בגודלו במונגוליה והוא מכיל כמעט 2% ממקורות המים המתוקים בעולם !
האגם קדוש למקומיים אשר קוראים לו "אמא" (Mother) , לא פחות מ-90 נחלים זורמים אליו ורק נהר אחד יוצא ממנו (בצפון).
בחורף מאוד קר כאן וזה מעשה התאבדות להגיע לכאן בתקופה זו, הטמפרטורות צונחות הרבה מתחת לאפס (לפעמים מתחת למינוס 50 מעלות).
בתקופה זו האגם קופא ושכבת הקרח שלו מגיעה ל 120 ס"מ (לפעמים הוא מפשיר במלואו רק בחודש יוני) ומאפשר מעבר למשאיות דלק ומצרכים שנוסעות עליו מסיביר שברוסיה.
בכדיי להיכנס לאגם שהוא למעשה שמורת טבע צריך לשלם פרמיט (Permit) , את הפרמיט ניתן לשלם בכניסה לשמורה (דרומית לאגם) על אם הדרך ישנו ביתן ושער.
מערבית לאגם חובסגול (בערך 50 ק"מ) נמצא אגם נוסף שנקרא טסאגאן (Tsagaan Nuur ) .
שם האטרקציה אינה הנוף אלא השבט שגר שם, שבט טסאגאן (Tsagaan) אנשי השבט רוכבים על איילי פרא שאותם אילפו ובייתו. גם לאגם זה יש צורך בפרמיט משלו ואישור הכניסה לאגם חובסגול לא תופס כאן.
מורון (Moron) – עיר הבירה של המחוז (נהר Moron ) , בד"כ לא נשארים כאן יותר מדיי זמן , רק מתארגנים כאן לפני היציאה לאגם חובסגול או טסאגאן ,
משיגים רכב שכור למי שעדיין אין ורוצה ניתן גם להשיג כאן מדריך, וכמו כן לקנות או לשכור סוסים, ולהתארגן מבחינת ציוד ואוכל בשוק המקומי. מורון מונה 28,000 איש ויש שם מוזיאון קטן ומנזר (Danzandarjaa).
חאטגל (Khatgal) עיירה קטנה ממוקמת ק"מ ספורים דרומית לאגם ומהווה את נקודת הציביליזציה האחרונה לפני הכניסה לשמורת אגם חובסגול, הזדמנות נוספת להשיג ציוד הכרחי.
אוכלוסיית מחוז סלאנג' מונה 103,000 איש, על פני 42,800 קמ"ר , כאשר הבירה נקראת Sukhbaatar.

נשר על רקע פסלו של ג'ינגיס חאן

עד שאתם טסים לתאילנד, כדאי שזה יהיה מושלם

מחירים הכי נמוכים! לילה במלון מתנה!! ועוד שלל מבצעים מחכים לכם כאן

עד שאתם טסים לתאילנד, כדאי שזה יהיה מושלם

מחירים הכי נמוכים! לילה במלון מתנה!! ועוד שלל מבצעים מחכים לכם כאן