תאילנד מרכז המידעכאן נמצא מרכז המידע היחידי והמקיף ביותר , עם דפים שלא קיימים בשום אתר בעברית או בשפה אחרת.

 

אוכל בתאילנד

האוכל בתאילנד מורכב בעיקר מאורז, כל אדם בתאילנד אוכל אותו מיום היוולדו ועד יום מותו, התאילנדים מבשלים אוכל חריף ומתובל.

אומגה בתאילנד

בין ענפי העצים הגדולים במעמקי הג'ונגלים הרחבים של תאילנד
מתגלה אטרקצית האקסטרים המדוברת ביותר בכל רחבי תאילנד רחיפת האומגה מתאימה לכל הגילאים מצעיר ועד מבוגר.,

אומנות המקצוע

אומנות ותורת המקצוע בתאילנד, הפכו את התרבות התאית למורשת עשירה ומיוחדת, הם הפכו לחלק מהמסורת העתיקה של תאילנד אשר התברכה כמעט תמיד בשלטון שקט.

טיולי משפחות בתאילנד

מתכננים חופשה משפחתית בתאילנד? מחפשים אטרקציות מומלצות לכל המשפחה? או אולי המלצות עבור מלונות המומלצים למשפחות עם ילדים? המשיכו לקרוא.

אופנועים בתאילנד

נתחיל מזה שעד לשנים האחרונות בתאילנד לא יוצרו אופנועים מעל 200 סמ"ק, מסקנה ברורה היא שרוב התאילנדים והתיירים קונים ומשכירים אופנועים עד גודל זה

אגרוף תאילנדי

איגרוף תאילנדי הוא אחד מענפי הספורט הקשים והתובעניים ביותר בעולם, המתאגרפים התאילנדים מתחילים להתאמן בגיל שבע וחלקם עושים זאת משך 8 שעות ביום.

איידס בתאילנד

לפי עצות המומחים לענייני מין בעולם, בתאילנד תוכניות המלחמה באיידס שונות, החל משנת 1980 הרופאים הכריזו על המצב בתאילנד כחמור.

רשימת אסור לעשות בתאילנד

לא לשתות מים מהברז, מים שותים רק מבקבוקים.
לא לעשות סקס בלי קונדום.
לא להשתכר לגמרי, ישדדו אתכם.

בודהה

בודהה או בשמו הקודם   סידהרתא סידהרתה גאוטמה נולד לפני כ – 2500  שנה בן למשפחת מלכים ממלכת קאלאואסטו ששלטו באזור נפאל של היום, כנראה לבן עור.

גני חיות בתאילנד

אחת הדרכים להפסיק קצת את שטף הקניות בקניונים הממוזגים
היא ביקור בגן חיות. בדרך כלל בכל גן חיות יש אזורים לשימת דגש על שימור בעלי חיים שהם בסכנת הכחדה, ולפעמים קיים בית חולים לבעלי חיים צמוד למקום.

הונאות ועוקצים בתאילנד

ראשית נאמר כי אין בכוונת האתר במאמר זה לומר כי תאילנד היא ארץ רעה ומסוכנת יותר משאר המדינות במערב.

ויזה ואשרות בתאילנד

כל מטייל הנכנס לתאילנד מקבל אוטומטית ויזה ל 30 יום
ויזה זו אינה עולה כסף, מקבלים אותה במעברי הגבול או בשדה התעופה. לוויזה מצורף אישור כניסה ותאריך עזיבה חוקי.

חגים בתאילנד

חלק מהחגים הם דתיים וחלקם אזרחיים החגים האזרחיים נחגגים בקביעות בכל שנה בתאריך הנכון,  החגים הדתיים נחגגים לפי הירח  וקיימת אפשרות שתפספסו אותם, יש לברר מתי החג יוצא במידה ונדלקתם על חג מסוים.

חובה לעשות בתאילנד

מסאז'ים מכל הסוגים, גם בודי,
קורס בישול יום שלם, שווה מהנה ומקבלים תעודת גמר
טיול ג'יפים, רפטינג, בנג'י, רכיבה על פילים, שייט על רפסודה, טרק בג'ונגל, סיור באיים פוקט, קראבי, קופיפי ובעיר פטייה.

טיסות בתאילנד

טיסות פנים בתאילנד דף מידע בלבד הטיסות הן בשיטת המקום הפנוי יש כמה חברות תעופה מבצעות את טיסות הפנים בתאילנד. תאי אייר, בנגקוק אירוויז , אייר אסיה, נוק אייר.

טיפוס הרים

טיפוס על הרים וצוקים זהו אחד מענפי הספורט האתגרי ממדרגה ראשונה, טיפוס על הרים מתאפיין בכך שהוא מתבצע על הרים גבוהים מאוד, זמן הטיפוס, הקושי, הגובה, ומזג האוויר הם שקובעים את אופי המסע.

יהודים בתאילנד

היסטורית היהודים בתאילנד
עד המאה העשרים לא הייתה אוכלוסיה יהודית או אנשים עם מסורת יהודית בתאילנד מה שאפיין את ארצות אירופה ואפריקה משחר ההיסטוריה של העם היהודי.

כללי התנהגות בתאילנד

כשחושבים על תאילנד מייד עולה תמונה של נופים טרופיים ואקזוטיים ובתוכה נמצא גם העם התאילנדי המסביר פנים לתיירים בצורת חיוך תמידי, תאילנד נקראת גם "ארץ החיוכים" מהסיבה הפשוטה שהתאילנדים אוהבים לחייך.

ליידי בוי – קתאוי

בתאילנד יש שלושה מינים גבר אישה וקתואי המכור לנו בשם ליידי בוי בתאילנד ההתייחסות לקתואי היא שונה משאר חלקי העולם הם נחשבים כבני המין השלישי ומתקבלים כמו כל גבר או אישה.

מה לקחת לתאילנד

אז מה לוקחים לתאילנד? בין אם אתם מהמסודרים שאוהבים לקחת את כל מה שאתם צריכים ובין אם אתם מהמסתדרים המינימליים בימים שלפני הטיסה לתאילנד תחשבו לא פעם על הדברים אותם תיקחו איתכם.

מוזאונים בתאילנד

ממבט ראשון ניתן לחשוב שרק תיירות מעניינת את שלטונות תאילנד,ולא זו המציאות. בכל אחד מאזורי תאילנד ממוקמים מוזיאונים המציגים לראווה את החיבור של העם התאילנדי להיסטוריה.

מוזיקה בתאילנד

המוזיקה התאילנדית היא דוגמא יפה מאוד להתפתחות התרבות התאילנדית במהלך הדורות האחרונים. מוזיקה זו שקטה מאוד ומרגיעה את המוח והנשמה. המוזיקה התאילנדית היא תוצאת חיבור תרבויות מוזיקה מוכרות מאוד.

מזג אויר בתאילנד

האקלים של תאילנד הוא טרופי, גבוה גם במעלות החום וגם בלחות, חודשי אפריל ומאי הם החמים ביותר בשנה ובהם אפילו המקומיים.

מחירים ועלויות בתאילנד

כל המחירים והעלויות למזון שתייה לינה אטרקציות נסיעות קניות וכמעט כל מה שתרצו לדעת כמה יעלה לכם בתאילנד כאן בטבלה מעודכנת ל2010 .

מטריות

בצפון תאילנד במחוז בשם "צ'אנג מאי" ישנו כפר ציורי בשם "בו-סאנג" הוא כפר המטריות. כפר זה כאילו נלקח מסרט, כפר זה הוא אותנטי כל מה שתראו בו אמיתי לחלוטין, בכפר זה מיוצרות רוב המטריות הנמכרות בתאילנד.

מילון עברי תאילנדי

השפה התאילנדית היא שפה מאוד קשה גם לדיבור וגם לקריאה,
משערים שהסיבה היא שאת השפה המציא אחד ממלכי תאילנד מראשו, ולכן איננה דומה ולו בקצת לשום שפה אחרת

מעברי הגבול של תאילנד

לתאילנד יש מעברי גבול עם כל שכנותיה : ממלכת קמבודיה במזרח, לאוס בצפון, בורמה במערב (מיאנמר לשעבר) ובדרום מלזיה .

מפת תאילנד

נזירים בתאילנד

להיות נזיר בודהיסטי למספר שנים הוא מעשה אבירי מקודש
ומוערך מאוד על ידי רוב תושבי המדינה. מספיק שאחד מבני המשפחה הופך לנזיר גם אם זה לתקופה קצרה, המעשה מקנה למשפחה כבוד גדול.

עיסוי תאילנדי וספא

מקורו של העיסוי התאילנדי לפי ההיסטוריה הוא בהודו לפני 5000 שנה שהומצא על ידי נזירים בודהיסטים משועממים,
והיווה חלק מטיפול הכולל עיסוי, אומנות היוגה, ושימוש בצמחים.

פארקים לאומיים

מחוזות תאילנד משופעים בפארקים לאומיים, על שטחים של כ 250,000 קמ"ר, מאוד מגוונים בתכולתם בצמחיה ובאוכלוסיית בעלי חיים רגילים ואף נדירים, ניתן למנות בהם פילים פראיים, סוגי קרנפונים, טאפיר, וחיות ים למכביר

פילים

הפיל של ימינו הוא אחד הצאצאים של הממותות שחיו על פני כדור הארץ לפני כ 10,000 שנה, הפיל הוא כמו בני האדם בעל חי השייך למשפחת היונקים, הפיל התאילנדי הוא מזן " maximus",
צבעו חום אפור בגודל של 3.5 מטר.

פלאפונים ותקשורת בתאילנד

בהגיעכם לתאילנד תרצו ליצור קשר עם המשפחה והחברים בישראל או בשאר חלקי העולם – כאן נפרוש את האפשרויות העומדות לרשותכם אם באמצעות רשת האינטרנט או באמצעות טלפונים.

צלילה בתאילנד

בתאילנד נמצאים מאות חופי צלילה, כמה מהם היפים בעולם לצלילה, כמעט בכל חוף יש מועדון צלילה.

קפיצת בנג'י בתאילנד

איפה כדאי לעשות בנג`י בתאילנד? האם זה בטוח או שזה מסוכן
ישנם 4 מקומות שבהם אפשר לעשות בנג`י בתאילנד.

רכבות בתאילנד

מחלקה 3 הכי זולה תנאים בהתאם וכייסים לרוב. הרכבות בתאילנד אמינות זמני יציאות והגעה סבירים ביותר. עקב כך שהתורים ליד הקופות מאוד גדולים ניתן לרכוש כרטיסים למפרע גם באינטרנט, כרטיסים משולבים חוסכים הרבה כסף.

רפטינג

הרפטינג נחשב לספורט אתגרי, שייט  אבל אינו סתם שייט, אלה שייט בנחלים ומורדות קניונים כאשר זרימת המים היא מאוד מהירה וכמויות המים אדירות.

 

תגובות לא פעילות.