תאילנד אזור הצפוןצפון תאילנד

צפון תאילנד : הינו האזור הירוק והפורה של תאילנד והוא בהחלט אזור יפיפה , אפשר לטייל בו , להנות מאוירת הכפרים שבמקום או סתם להיזרק במלון.

בירת הצפון : נקראת צאנג-מאי והיא שוכנת באזור שנוח להתחיל ממנו כל טיול לכפרים או סתם סיבוב הכרות , אכן זוהי עיר מאד מפותחת עם כל המותרות שמוצאים בבנגקוק.

צפון תאילנד

צפון תאילנד גובלת במדינות : לאוס ובורמה , כאשר ללאוס קיים מעבר יבשתי דרך צ'אנג-קונג ראה לאוס , ולבורמה קיים מעבר יבשתי אשר דרכו ניתן לעבור אליה ליום אחד בלבד , כאשר הדרכון נשאר כפקדון במעבר ומחייבים גם החלפה של סכום מסויים של באטים לכסף בורמזי . מצויין למי שרוצה לטעום מהאוכל הבורמזי וקצת מהארץ עצמה , אך שימו לב , טיול ארוך מחייב טיסה לבורמה לאזור שאינו גובל עם תאילנד. כאן נמצא משולש הזהב.

נסיעה לצפון : אורכת כ 12 – שעות מבנגקוק בכבישים נוחים למדי ועולה כ 400 באט לאוטובוס תיירים ממוזג ומפואר.

צ'אנג – מאי : עיר זו היא בירת הצפון , מאד מפותחת ומאד נוחה לתיירים . בצאנג-מאי מומלץ לישון במקום שנקרא מלון הום טונג שהוא מרכז הישראלים בעיר או בטאנה גסטהאוס , כאשר בשניהם קיימת סוכנות נסיעות שמספקת טיולי גיפים. סיבוב פאי לאזור הכפרים בצפון ועוד כל מיני פעילויות וטיולים באזור , כשהמומלצת מבניהם עפ"י הישראלים היא סוכנות הטאנה טיול כזה עולה כ- 160$ ל3 – ימים , זהו טיול נחמד , אם כי מאד תיירותי , אז שימו לב שאתם יוצאים עם חבר'ה בראש טוב ותוכלו לעשות אחלה טיול , המחירים לחדר באזור הם כ 150 – באט לאדם .

מצ'אנג מאי : אפשר לצאת לטיול ולראות את שבט ארוכות הצוואר כלול בסיבוב פאי ולראות מופעי פילים מאולפים ואפילו לרכב עליהם .

ג'ונגל בצפון תאילנד

עוד דבר מדהים שקיים בעיר הינו שוק הלילה המפורסם שבו אפשר להשיג הכל במחירים זולים יותר מבנקוק ובכלל , חווית הקניה היא מדהימה !  לשוק אפשר להגיע , ברגל מהמלונות , אז שלא יספרו לכם המוניות והריקשות טוק-טוק  שהשוק רחוק , כי זה בהחלט אפשרי ללכת לשם ברגל כשתסתובבו קצת בעיר תוכלו למצוא מרכזי מסז' תאילנדי מסורתי, ואפשר להשיג מסז של שעה במחיר של כ 170- באט , וזה מאד משתלם יחסית למקומות אחרים. בציאנג מאי ניתן לצפות בקרבות אגרוף תאילנדי מסורתי , ולבלות בפאבים באזור.

צ'אנג-ראי : העיר העתיקה , לא הרבה תרמילאים מגיעים לשם , וזאת בהחלט טעות , מכיון שזהו מקום נפלא עם מקדשים ואתרים מעניינים  אבל הכי חשוב , יש שם שקט ואוירת שלווה ונינוחות , אז באמת שווה לבקר ללילה אחד , ואם אתם שם עדיף לישון ב"שיין האוס" שזה גסטהאוס מדהים עם בעל-בית מאד נחמד ואוירה פשוט מדהימה ,ויש שם בהחלט הכל , החל מדואר אלקטרוני וכלה בהשכרת אופנועים . ניתן לבצע עצמאית טיול מהעיר לעיר אחרת שנקראת מסיי שזוהי הנקודה הכי צפונית בתאילנד ובדרך אפשר לעצור במערות, מפלים ואתרים נחמדים.

זאת צפון תאילנד ממש על קצה המזלג : מעבר לכך צריך להיות שם בשביל לספוג את האוירה , אז תהנו .

מקדש בצפון תאילנד צ'אנג מאי

תגובות לא פעילות.