סין – מידע כלליתגיות : סין

סין : China

סין : נמצאת במזרח הרחוק, במזרח כל גוש המדינות. סין מוקפת בהרבה מדינות ידועות, כולל רוסיה,הודו,קזחסטן מונגוליה ומדינות נוספות.לסין יש את הים הסיני שמחובר לים הפיליפיני ושאר אוקינוסי העולם.

סין אינה מקום : שתמצא בו את הישראלי של הודו של תאילנד או אפילו של נפאל. מדובר במקום אחר. האתגרים בטיול אינם מסתכמים בטרק של שבועיים או בסיכון שבארוחת הצהריים, האתגר מתחיל עם בוקר כשמחפשים ארוחת בוקר ומסתיים עם לילה, כשמוצאים סוף סוף מקום לישון בו.

סין : איננה מקום של שהיות ארוכות מידי, הטיול מורכב מתנועה בין עיר לעיר וטיול בה, אלא אם יש לכם שנה והרבה כסף !!

מקדש בסין

סין היא : המדינה השניה בשטחה בעולם וכמובן הגדולה באוכלוסייתה ולכן ניתן למצוא מקום לכל עונות השנה בסין. למסלול הנפוץ ביותר בקרב המטיילים עונת האביב אפריל-יולי היא המומלצת ביותר.

שיטחה : העצום של סין מוביל גם למסקנה הבלתי נמנעת שצריך הרבה זמן כדי לכסות את שיטחה, מצד שני יותר מידי זמן עם סינים זה הרבה, לכן התקופה האידיאלית לדעתנו היא כחודשיים פלוס מינוס. סין בנויה מ 26 מחוזות, שכל אחד מאופיין בניב המקומי שלו באוכל שלו וכמובן, ביחס שלו לתייר המערבי במחוזות הדרום הרבה יותר נחמדים ואדיבים לתייר המזדמן.

לפני הטיול מומלץ :
א. לקרוא את המדור על סין באתר המזרח הרחוק, לשוטט ברשת ולמצוא עוד מקורות מידע. בכל מדריך תיירות, יש פרק המוקדש לתולדות המדינה . אל תתעצלו ותקראו גם אותו או לפחות תעיינו בו, הוא תורם הרבה להבנה של המקומות הארועים והאוירה שיש ושהיתה בסין.

ב. חיסונים דרושים בעיקר לאזור הדרומי של סין, אבל מומלץ לעבור במשרד הבריאות בכל אופן.

ג. לונלי פלאנט: חובה, אין לטייל בסין בלי המהדורה החדשה ביותר של הלונלי לסין לא להסתפק במהדורה הישנה בעברית, זה הזמן לתרגל את האנגלית כי עוד מעט תתחילו לתרגל סינית.

ד. שיחון- אומנם בלונלי ישנו שיחון מקוצר אבל כדאי להצטייד בשיחון עיברי-סיני או אנגלי- סיני .

כאן באתר המזרח הרחוק תוכלו למצוא שיחון עברית סינית !

ה. כסף לחודש טיול בסין יש להקציב כ 600$. ערך המטבע הסיני יואן, קוואי וכו' כשקל.

איך להגיע , ישנן מספר נקודות כניסה לסין:

דרך האוויר : יש טיסות סדירות של אל-על לבייג'ינג ,עד היום הכרתם כפקין, בירת סין, זה הזמן להיפטר מהרגלים מגונים . טיסות דומות ניתן למצוא ממדינות האזור נפאל, תאילנד, אין טיסות בין הודו לסין!

למזוכיסטים : ישנה טיסה של אתיופיאן איירלינס מאדיס אבבה לבייג'ינג דרך דלהי ובנגקוק.

דרך היבשה : מעברי הגבול הנפוצים הם דרך לאוס ונפאל דרך טיבט. כאשר המעבר מנפאל דורש התארגנות של קבוצה דרך סוכני נסיעות בקטמנדו, מדובר בנסיעה של כחמישה ימים בג'יפים דרך מעברי ההרים בהימלאיה, אחלה טיול.

להרפתקנים במיוחד : ניתן לעלות על הרכבת הטרנס-סיבירית או טרנס-מונגולית לנסיעה של שבוע דרך ערבות רוסיה ומונגוליה עד לבייג'ינג. היציאה מסין דרך היבשה יכולה להיעשות דרך טיבט לנפאל או דרך יונאן ללאוס.

ויזה ללאוס ניתן לעשות בקונמינג הקונסוליה נמצאת במלון קמיליה, בבניין החיצוני בקומה השניה ועולה כ 40$ לחודש.

דרך הים : מעבורות שיוצאות מטייאן ואליה, עולות כ .200$

ערים ראשיות בסין :

, BEIJING , Changchun , Changsha , Chengdu , Chongqing , Dalian , Fuzhou , Guangzhou , Guilin , Guiyang , Haikou , Hangzhou , Harbin , Hefei , Hohhot , Jinan , Kunming , Lanzhou , Lhasa , Nanchang , Nanjing , Nanning , Ningbo , Qingdao , Shanghai , Shenyang , Shijiazhuang , Taibei , Taiyuan , Tianjin , Urumqi , Wuhan , Xi'an , Xiamen , Xining , Yinchuan , Zhengzhou

תגובות לא פעילות.