נפאל – מידע כלליתגיות : נפאל (5דפים)

נפאל : Nepal

נפאל הינה המדהימה ביותר מבין מדינות המזרח הרחוק , וזאת בשל הנוף הייחודי לה , והאפשרויות המגווונות שהיא מציעה למטיילים בה. תוכלו לטייל בהרים , לעשות טרק של כמה שבועות , לבצע ראפטינג בנהרות סוערים , לקפוץ קפיצת באנג'י מגשר .
בקיצור: נפאל מציעה את הטיול המושלם , מקום לפרוק את כל המתח , ולהנות בטרוף!!

גגות בתים בקטמנדו נאפל

דרכי הגעה .
דרך האויר : בטיסה ישירה מכל ארץ אחרת , ונחיתה בשדה התעופה בקטמנדו לנפאל ניתן להגיע דרך שתי מדינות מרכזיות : הודו ותאילנד. בהודו ניתן לטוס בעיקר דרך ניו-דלהי ובומביי .
עדיף לטוס דרך דלהי בגלל הקירבה הגאוגרפית. הטיסה אורכת כ-שעה וחצי ומחירה 200$ בדר"כ עדיף לקנות כרטיסי טיסה בהודו או בתאילנד. גם ברויאל-נפאל וגם באינדיאן איר-ליינס המחירים זהים. במידה וטסתם עם אל-על שכידוע לא מגיעה לדלהי . תגיעו לבומביי משם הטיסה תעלה לכם כ-$250 והיא תארך כ-3 שעות.

ההימליה בנאפל

כל מי שנוחת בתאילנד ומתכוון להגיע משם לנפאל רצוי שייבדוק אם הוא מעוניין לחזור לתאילנד בסוף הטיול . הסיבה המרכזית היא מחירי הטיסות לתאילנד מנפאל ומהודו:

כרטיס טיסה : מתאילנד דרך חברת התעופה רויאל נפאל לנפאל הלוך חזור יעלה כ420 $ ועם החברה הסינגפורית יעלה כ-500 $. עם החברה המדהימה "תאי" יעלה הסיפור כ-550 $ הלוך חזור.

טיסות מנפאל : החוצה עם החברה הנפאלית לבנגקוק יעלה לכם $300 ועם החברה התאילנדית יעלה לכם 275$. מהודו הטיסות יקרות יותר מדלהי ניתן למצוא כרטיס החל מ-$320 עם החברה הרוסית ועד $ 510 עם "תאי". כל המחירים אל בנגקוק מנפאל ומהודו הם לכוון אחד.

כדאי לעשות : חושבים אם מגיעים מתאילנד.

דרך היבשה : ע"י אוטובוס או אופנוע ,כאשר המעבר הפופולארי הוא מהודו , דרך מעבר גבול סנולי , שנמצא בין וראנסי שבהודו  לקטמנדו  שבנפאל . המרחק בין וראנסי לגבול 9 – שעות , ועוד 9 שעות מהגבול לקטמנדו .
בכניסה לנפאל :  עליכם לשלם 40 דולר כדאי שיהיה לכם מזומן בהישג יד , כי השער בגבול נמוך מאד , על מנת לרכוש ויזת שהייה בנפאל למשך 60 יום . לרוכבים על אופנוע , דעו כי עליכם לשאת בהוצאה של 1 דולר ליום , על שהייתו של האופנוע בתחומי גבולות נפאל .

כסף :
המטבע הנפאלי הינו הרופיה  כמו בהודו , רק שבניגוד לשכניהם ההודים , האינפלציה בנפאל הרבה יותר גבוהה , ולכן ערכו של דולר אחד הוא בערך 80 רופיות ניתן להתעדכן במדור "טיפים" בשער המדוייק.

חורף בנאפל

תחבורה :
התחבורה בנפאל כמו בהודו  , מבוססת על מוניות , ריקשות , ואוטובוסים , כך שקל וזול מאד להגיע ממקום למקום , ונתיבי התחבורה מאפשרים מעבר למקומות המרכזיים.

לינה :
הכי מומלץ לישון לגסט-האוסים  אכסניות  , מכיון ששם בדר"כ הכי זול , והמחיר נע בהתאם למקום.

תגובות לא פעילות.