מונגוליה מרכז : בסיןמרכז מונגוליה כולל 3 מחוזות :

Ovorkhangai , Tov , Arkhangai  .

המקומות המומלצים במרכז הם :

העיר חארחורין : Kharkhorin  הבירה הקודמת של מונגוליה, בעלת המנזר המרהיב -  עירו של ג'ינג'ס חאן.
Erdene Zuu
השקיעות המדהימות : באגם Tsagaan Nuur וחופיו המרהיבים.
שמורת הטבע Bogdkhan Mountain – , טיול רגלי בטבע מהיפים ביותר במדינה.
הריסותיו של המנזר העתיק Manzshir Khiid .
איזור Terelj שהוא איזור פופולרי לגרים , ניתן כאן להרגיש את החוויה האותנטית של "לגור בגר המונגולי".

מחוז זה : מונה כ 100,000 איש בקירוב והוא נפרש על שטח של 55,000 קמ"ר. עיר

הבירה של המחוז היא : טסטסרלג Tsetserleg והיא ממוקמת כ470- ק"מ ממונגוליה, העיר יכולה להיות נקודת דרכים למנוחה , התארגנות ומילוי אספקת הציוד בדרך מ/אל אולאן באטאר, השוק מכולות הגדול שם מציע הרבה והאנשים חביבים ביותר.

Arkhangai

הוא מהמחוזות היפים במונגוליה עם הרי געש כבויים (לא פעילים) , נהרות, מפלי מים ויערות ירוקים, מבחינה זו, האטרקציה הגדולה במחוז זה הינה
Orkhon

האגם טסאגאן : (Tsagaan Nuur) הנודע גם בשמו התיירותי – האגם הלבן הגדול. מקום נפלא בו קמפינג טוב , אגם תיירותי ומוכר פחות מאגם חובסגול (Khovsgol) שבצפון אך לא לעשות פחות יפה ממנו, האגם נמצא על קרקע וולקנית וממש לידו נמצא הר הגעש הכבוי Khorgo .

המחוז שמקיף את העיר בירה אולאן באטאר UB היא לא חלק מהמחוז אלא רשות בפני עצמה מונה 111,000 איש בקירוב , נפרש על פני 81,000 קמ"ר , עיר בירתו

נקראת זונמוד (Zuunmod) .

טוב (Tov) אולי לא המקום הכי פראי או מדהים במונגוליה אך הוא בהחלט המקום האידיאלי להתחיל את הטיול או לאלו שרוצים לראות את הCountry Side – וזמנם קצוב ולא יכולים להרשות לעצמם להגיע למקומות רחוקים מאוד. מה גם שמערכת הכבישים כאן סבירה שזה אומר שיש כבישי אספלט בשל הקירבה לעיר בירה.

רק מרחק של שעה נסיעה מאולאן באטאר ואתם כבר יכולים לראות את עצמכם בעמקים יפייפיים, למרגלות הרים גבוהים ומושלגים, עם מקומות לטרק בהם או ערבות בשביל לרכב על סוסים, מקומות לינה כ"גרים" וגם קמפינגים יצוצו אל מול עינכם.

ישנם 3 פארקים לאומיים במחוז זה ששווים ביקור :

Gorkhi-Terelj

Khan Khentii , ogdkhan .

זונמוד : בירת המחוז הממוקמת 40 ק"מ דרומית לאולאן באטאר ומונה כ17- אלף נפש אינה אלא כעוד נקודת דרך אל האטרקציה הגדולה באיזור – מנזר Manzshir Khiid הממוקם כ5- ק"מ מהעיר, הוא נבנה בשנת 1733, נבנו בו במקור 20 מקדשים והיה בית לכ300- נזירים, המקום נחרב בשנת 1932 ואת ההריסות ניתן לראות עד היום.

ניתן לישון : בזומונד ומשם להגיע למנזר או פשוט לקחת טיול יום מ UB , אוטובוסים יוצאים בכל שעה עגולה עד 18:00 והנסיעה גם כן אורכת שעה (270 טוגרוק) ראוי לציין שזומונד זולה הרבה יותר מאולאן באטאר. במחוז טוב ישנם גם 4 ההרים המקיפים את UB -

Bayansurkh , Songino Khairkhan , Chingeltei
וגם שם אפשר לטרק. פרטים נוספים בתת הפרק אולאן באטאר.

במחוז אובורחאנגאי הוקם אולי הסמל של מונגוליה המייצג אותה – מנזר ארדן Ovorkhangai
זו ( Erdene Zuu) שנבנה על ההריסות של הבירת מונגוליה הקדומה Karakorum

Kharkhorin, המחוז המונה 113,000 תושבים ומשתרע על פני 63,000 קמ"ר, העיר בירה כיום נקראת Arvaikheer .

המומלץ לאיזור זה הוא ע"י ג'יפ שכור והיתרון כאן הוא הכביש הסלול עד חארחורין, כך ניתן במהירות וביעילות לנוע בין המקומות , אז מלבד מחארחורין והמנזר המפורסם שבה

יש גם : את מפליי Orkhon , דיונות החול Mongol Els, מנזר Khiid Shankh, ושמורת הטבע .

BatkhaanMountain

Arvaikheer

תידלוק הג'יפ או מעבר לתחבורה ציבורית. כמובן שיש שם את מה שכל הערים מציעות – שוק , מוזיאון, מלונות עתיקים , כמה בארים ואף בית קולנוע ישן.

תגובה אחת לפוסט “מונגוליה מרכז : בסין”

  1. מאת עמי:

    מונגוליה זה מקום יפה