לאוס מידע כלליתגיות : גלריה, לאוס

לאוס  Laos

לאוס היא ארץ מדהימה ביופייה ובעלת נופים ואנשים מאד מיוחדים .

לאוס : היא רפובליקה דמוקרטית עממית, נמצאת בדרום-מזרח אסיה . ללאוס גבולות  עם מיאנמר, סין, ווייטנאם , קמבודיה ותאילנד, ללאוס אין ים.

לאוס : היא גם הארץ שעליה אומרים "אולי ניסע", אבל שלא תטעו, זה המקום למי שמחפש את המזרח האמיתי עם הילדים הערומים שרצים בשדות תירס ואורז , ואנשים זקנים שלא יודעים אנגלית . כולם שם נחמדים ומסבירי פנים והכנסת האורחים שם מצוינת , אז למי שרוצה להספיק ליהנות מהמקום לפני שהתיירים הורסים גם אותו, אז קדימה להגיע לשם עכשיו כי אחר כך כבר יהיה מאוחר מידי.

בלאוס קיים מסלול די קבוע : שרוב האנשים הולכים לפיו, כמובן שאפשר לגוון ולשנות אך בעיקרון רוב האנשים נעזרים במסלול המוכר פירוט בהמשך.

שקיעה בלאוס

ויזה : ללאוס מכינים ויזה מבעוד מועד ורצוי בבנגקוק כי שם הכי זול , מחירה של ויזה הוא בערך 1520 באט לחודש אשרה . הנסיעה באוטובוס למעבר הגבול עולה כ 520 באט באוטובוס תיירים ממוזג.

ללאוס ניתן להיכנס בשלוש צורות : דרך האוויר, היבשה והים ממפרץ תאילנד. אך למי שנמצא בתאילנד זה נח ופשוט להיכנס דרך שני מעברי גבול יבשתיים מרכזיים : בדרום, דרך נונג-קאי ובצפון דרך צאנג-קונג, שמות אלו הם שמות של ישובים בצד התאילנדי, שגובלים עם לאוס, כאשר רוב המטיילים נכנסים דרך מעבר אחד ויוצאים דרך מעבר שני מכיוון שלא מומלץ לחזור אחורה, מפאת בזבוז זמן .

המסלול : שיתואר בהמשך, מתחיל בנונג-קאי ומסתיים בצאנג-קונג , זהו מסלול מאד נפוץ ומומלץ בגין הכיסוי המרבי של האזור .

אז התחלנו : עוברים בנונג-קאי , במעבר הגבול ומגיעים לעיר הבירה של לאוס שנקראת וונטיין , קחו בחשבון שהעיר היא מאד-מאד יקרה יחסית ללאוס אז לא להתעכב שם הרבה זמן . אפשר לשכור טוק-טוק מונית שיעשה לכם סיור אתרים או להציץ במדריך לונלי פלאנט . אנו ממליצים על אתר גן פסלי הבודהה שבו עשרות פסלי בודהה מרהיבים ביופיים ובראשם הבודהה השוכב שהוא פסל עצום מימדים .

לאוס

לינה : חדר בעיר יעלה בסביבות $ 10 לחדר יפה כמו שאמרנו מאד יקר. ועוד אטרקציה , יש בעיר פאב מאד נחמד שבו מנגנת להקה שירים לועזיים ומקומיים אז שווה לבקר.

בעיר וונטיין : שווה לעצור ללילה אחד במקום מדהים שנקרא אגם נאם-נגום , זהו אגם מלאכותי שנוצר ליצירת חשמל ללאוס כולה , ובאגם זה נמצאים שני איים קטנים שעל אחד מהם טירה מדהימה ביופייה ובגודלה , והיא בעצם בית הארחה קטן לתיירים , שמיקומה הוא בתוך ג'ונגל קטן באי , פשוט חוויה מטרפת . ההגעה לשם היא על ידי פיק-אפ טנדר מ-וונטיין ישירות לאגם ומשם מעבורת אל האי.

אחרי לילה של רגיעה באגם המדהים הזה : ממשיכים ליעד הבא שהוא עיירה קטנה ששמה וונט-ויין, זוהי עיירה שקטה ויפיפה , מלאה במערות, מפלים והרים מדהימים, אנשים טובים ואוכל טעים בקיצור , זה המקום להיזרק בו בלאוס לכמה ימים , פשוט כיף וזול !!! אחרי שמטיילים קצת באזור אפשר לעשות שייט אבובים בנהר , לטפס על הר , לסייר במערות או סתם ליהנות מהנוף המדהים , בהחלט שווה לבקר.

דרך אגב : יש מקום שנקרא וונט-ווין רסורט שהיא שמורת טבע מהממת ביופייה ודרכה עוברים לצד השני של הנהר דרך גשר, וגם שם אטרקציות בשפע כמו מפלים, מערות ונוף שמצדיק ביקור, לאחר המנוחה בעיירה המדהימה וונט-ווין רסורט.

שחייה באגם בלאוס

אפשר להמשיך : לעיר השנייה בגודלה בלאוס שהיא לואנג-פארבנג , זוהי גם כן עיר מתקדמת יחסית ללאוס, ולכן היא יותר יקרה מבחינת המחייה, שם אפשר לעשות סידורים , טלפונים ואינטרנט , אבל האטרקציה הגדולה של העיר הם המפלים המהממים שקיימים שם.

טיול מומלץ הוא : נסיעה למפלים, לאחר מכן חוזרים לביקור בכפר הנזירים , שהוא מקום מאד נחמד בו רואים את דרך חייהם המיוחדת ומשם לכפר האורגים , שבו מכינים את כל עבודות הבד והצמר של האזור, שם אפשר לראות את דרך העשייה ואת צורת החיים בכפר.

סיור כזה מתבצע ע"י ריקשה שאותה אפשר להזמין דרך הגסט-האוס, או לעצור ברחוב, מחיר 22,000-25,000. טיול נוסף אפשר לעשות לכיוון השני של העיר לנהר , ע"י סירה שאפשר לשכור במקום , ושם אפשר לסייר במערות יפות ובכפרים שעל גדות הנהר.

בקשר לאוכל : מומלץ מאד לאכול אצל מסעדת "נזים" , שזו מסעדה הודית זולה וטובה , יש גם דיסקוטק קטן במלון הראמה , אז תיהנו .

מלואנג-פארבאנג : אפשר לעבור דרך הנהר בסירה מהירה או איטית לפי רצונכם לפקבנג שזוהי עיירת מעבר שממנה ממשיכים לאוקסאיי לגבול עם תאילנד , או לחילופין אפשר להמשיך לעלות צפונה לכיוון סין ואז לחצות את הגבול או לרדת חזרה שוב לפקבנג דרך כביש עוקף . אם בחרתם לעלות צפונה , ישנו פיק-אפ שייקחו אתכם למואנג-קסאי.

מואנג-קסאי : שהיא עיירה קטנה מאד , שאנו מוצאים בה עניין רב ואפשר לטייל בכפרים שפזורים מסביבה, ומשם לעלות לעיירת הגבול עם סין שנקראת מואנג-קסינג.

מואנג-קסינג : זהו מקום מלא אוירה עם המון כפרים מעניינים מסביב , ושם גם אפשר לטעום קצת מסין , אם בא לכם . מהמקום הזה יורדים בפיק-אפ לפקבנג,  ומשם בסירה שאמורה לעלות 540 באט בכסף תאילנדי שטים עד לאוקסאי , שייט של בערך 3 שעות .

מ-אוקסאי : בסירה חוצים את הנהר לתאילנד לצאנג-קונג, לעיירה ממנה יוצאים לגבול המסודר עם סין קוראים לוואנג-נמטה והגבול נמצא בכפר בוטן .

זה היה : טיול קצר וממצה בלאוס, ולמי שרוצה עוד, אפשר להישאר שם עד סוף הויזה.

מקומות נוספים לטייל בהם : דרום לאוס ומישור הכדים, קחו בחשבון שלאוס היא מדהימה .

וכמו שכתבנו קודם : אם לא טיילתם בלאוס לא טיילתם במזרח הרחוק.

תגובות לא פעילות.