מידע כללי על ניו זילנד שכדאי להכירתגיות : כללי

מידע כללי על ניו זילנד שכדאי להכיר

אחת המדינות המיוחדות ביותר בעולם, היא ללא ספק ניו זילנד. ניו זילנד היא מדינת איים השייכת ליבשת אוקיאניה. זוהי נקודה שרחוקה מאד מהיבשות המרכזיות בעולם, שכן היא ממוקמת דרום-מזרח לאוסטרליה, היבשת המוכרת יותר. למרות שהיא מדינה מרוחקת מאד, עם אוכלוסיה של 4.5 מיליון איש בלבד, הרי שמדובר על מדינה שמהווה סיפור הצלחה – כיום חיים בניו זילנד המתיישבים הלבנים, לצד האוכלוסיה הילידית המאורית, ובמדינה שורר שלום תרבותי בין הקבוצות ויש הקפדה על מתן אוטונומיה נרחבת מאד למסורות הילדים. בקיצור, שווה לטוס לניו זילנד.

מה ניו זילנד מציעה לתיירים?

הכלכלה של ניו זילנד מבוססת בין השאר על ייצוא של חומרים כמו בשר וצמר, אך אין ספק שהתיירות בניו זילנד, היא אחד המרכיבים החשובים ביותר בכלכלת המדינה. בין השאר, ניו זילנד מפורסמת מאד באתרי הטבע המיוחדים שלה שעשירים בחי וצומח שלא ניתן למצוא באף מקום אחר. מאחר שניו זילנד התפתחה בנפרד הן מהגוש של אירו-אסיה והן מיבשות אמריקה, התפתחו בה צורות חיים ייחודיות שאין באף מקום אחר בעולם – והיא מהווה מקום פופולרי מאד למטיילים מכל רחבי העולם.

חשוב לציין שהערים הגדולות בניו זילנד מציעות כמו חיי לילה וכן תרבות, אך אפילו בקנה מידה ישראלי, הן לא ערים גדולות במיוחד, ולכן רוב התיירים מעדיפים דווקא לנדוד מאתר לאתר ולשהות באתרי אירוח באזורים כפריים במדינה.

עוד כמה דברים שכדאי לדעת

באופן כללי, ניו זילנד היא מדינה ידידותית מאד לתיירים, ומאחר שהתושבים תלויים מאד בתיירות, הם גם מסבירי פנים לתיירים. כל התושבים דוברים אנגלית שוטפת, שהיא שפה רשמית, וגם המאורים דוברים אנגלית ברמה טובה למדי. אפשר כמובן לבקר באתרים שבטיים של המאורים ושם לצפות בטקסים המסורתיים שלהם. מבחינת טיסות – ככל הנראה תצטרכו לבצע חניית ביניים במזרח הרחוק, ומשם להמשיך לניו זילנד.

תגובות לא פעילות.