יפן מידע כלליתגיות : יפן

יפן : יפאן : Japan

כאן תוכלו תמצאו מידע מקיף ועדכני על יפן : מקומות , תחבורה , המלצות, עצות, מזג אוויר ביפן כאן.

יפן נמצאת : באוקיינוס הפסיפיק בים הפיליפיני, מדרום לשתי מדינות קוריאה, דרומית לסין. יפאן היא קובץ איים המורכב מארבעה חלקים, הוקאידו בצפון מזרח, קר, מושלג בחורף, הונשו האי המרכזי והגדול ביותר בו נמצאת טוקיו הבירה ורוב הערים הגדולות והמתוירות, יקוקו קרוב לאי המרכזי וקיושו האי הדרום מערבי. יש עוד איים קטנים בריבונות יפנית לדוגמא אוקינאווה בדרום.

לפני היציאה ויזה : אזרחי ישראל אינם זקוקים לויזת תייר אך 'אישור נחיתה' נידרש וניתן אוטומאטית בביקורת הדרכונים עם הכניסה ליפן, האישור מספיק לשהות של שלושה חודשים. בתום שלושת החודשים על התייר לעזוב את גבולות יפן. אולם אפשר לקבל אותה שוב ושוב עם כל כניסה. ישראלים מתקבלים לעיתים בחשדנות ולכן כדאי שיהיו ברשותכם,המסמכים הבאים:

1. כרטיס טיסת ההמשך ליציאה מיפן חזרה או ליעד אחר, כלומר לא להגיע עם כרטיס בכיוון אחד.

2. כסף מזומן ו/או המחאות נוסעים ו/או כרטיס אשראי שיוכיחו שאתם מסודרים כלכלית בביקור.

3. כמה שמות של מקומות, בתי מלון ו/או אנשים שאתם הולכים לפגוש כדי להראות שיש לכם לאן ללכת.

כרטיס מוזל : JAPAN RAIL WAY PASS.

מומלץ מאד לנוסעים ליפן בגלל מחירי הרכבת היקרים לרכוש כרטיס חופשי מוזל שאפשר לרכוש רק מחוצה לה ותקף לתקופה מוגבלת. אנו ממליצים לברר בסוכנויות הנסיעות. לעיתים יספיקו 3-2 נסיעות ברכבת המהירה לדוגמה טוקיו-אוסאקה כדי לכסות את מחירו. מומלץ להוציא גם תעודת "צעיר" או "סטודנט" זה מעניק הנחות בהוסטלים וכניסות לחלק מהאתרים.

רחוב ביפן

איך להגיע : או בטיסה או בשייט על הים. מכיוון שאין טיסה סדירה מנתב"ג לטוקיו היו ניסיונות כאלה בעבר יש להתייעץ עם סוכן נסיעות, אפשר לטוס דרך בנגקוק למשל. נמל התעופה נאריטה הוא שער הכניסה אווירי עמוס ביותר, מי שאינו מתכנן להתחיל את הטיול בטוקיו ויכול לנחות באוסאקה למשל, יזכה לכניסה מעט יותר סימפטית ורגועה.

דרך מעניינת נוספת להגעה ליפן היא זו הימית. לקוריאה סין ואף רוסיה קווי מעבורת קבועים המגיעים לכמה נמלים. למי שמעוניין להגיע ליפן לאחר טיול בסין, אנו ממליצים לעלות על מעבורת בנמל טאנגו בעיר טיאנג'ין אם מגיעים מבייג'ינג או בשנחאי. המסע אורך שני לילות אך מהווה הרגעות וניקוי ראש רצוי.

מתי לנסוע : כדאי להגיע ליפן באביב או בסתיו, כשמזג האוויר נוח ואפשר לראות את פריחת הדובדבן או לחילופין צבעי שלכת נהדרים. הקיץ חם ולח מאוד, החורף לא קר מאוד, אך מושלג באזורים מסוימים.

כסף : המטבע היפני הוא  יין .

בראש הדף בצד שמאל תקבלו את שער המטבע המעודכן. כבכל מדינה מערבית מכבדים ביפן כרטיסי אשראי, המחאות נוסעים, דולרים .

יפן היא מהארצות היקרות בעולם : טוקיו ואוסקה הן הערים היקרות בעולם. מצד שני אל תיתנו לזה להדאיג אתכם, כמו כל מיתוס גם זה קצת מוגזם ותוכלו למצוא את הדברים הזולים יותר. למשל בכל סופר מרקט אפשר לקנות אוכל לא רע בכלל מה שתצליחו לזהות ואפילו סנדביצ'ים.

בהערכה גסה תזדקקו לפחות ל 1000$ עבור שבועיים. בדרך כלל זה מספיק לחודש, אבל קחו בחשבון שהחירים ושערי המטבע משתנים תדיר, וכך גם צרכיו של התייר המודרני.

כבודה מזוודות, תיקים חבילות ומתנות : שלטונות יפן הם מהקשוחים בעולם וכידוע רגישים ביותר לנושא סמים. בלי לדעת מה אתם מעשנים ואם בכלל, אנו ממליצים בתוקף, לא לשאת בתיקים אף אחד מאלו : אבקה, צמח, מזון, טבק או כל חומר שעלול לגרום לשלטונות המכס לעכב אתכם, אם אתם נקיים, זה יכול לקצר את העמידה בתור בפרט אם אתה צעיר ישראלי. שימו לב שלא נשארו לכם שאריות מהצבא או מהמילואים.

מה לקחת : ביפן יש הכל, לא צריך להיות מחסור בשום דבר חיוני. למי שלא מסתדר עם צ'ופסטיקס מקלות אכילה יפניים, היינו  ממליצים לקחת סט של סכו"ם. כדאי גם לקחת נעליים שאין להם שרוכים לטיולי היום. יש להסיר את הנעליים בכניסה להרבה מקומות וזה יכול להקל. ולהימנע מאותם נעליים גבוהות עם שרוכים לעכב אתכם ולגרום לאי נוחות.

קצת להבין יפנית ואולי לדבר

תגובות לא פעילות.