וייטנאם – מידע כלליתגיות : וייטנאם

הרפובליקה הסוציאליסטית של וייטנאם

Viet Nam

וייטנאם : ממוקמת בחופה המזרחי של יבשת אסיה כאשר בגבולה הדרומי נמצאת קמבודיה, בצפונה סין, במערבה נמצאת לאוס, במזרח מפרץ טונקין. צורתה הגיאוגרפית של וייטנאם היא, רצועת חוף דקה כאשר בצפונה ובדרומה אזורים רחבים כך נקבע אופי הטיול במדינה זו.

לאורך המדינה זורם נהר המקונג : אחד הנהרות הגדולים ביותר בעולם שבדרום ממוקמת דלתת המקונג, כאן נשפך הנהר לאוקיאנוס. זהו מקום גידולם של דגים מהרבה סוגים, ודגי השפמנון יכולים להגיע מימדים עצומים, שמתקרבים למאה קילו לדג.

רוצים לטייל לפי מסלול ? כאן יש

וייטנאם הינה מדינה קומוניסטית : שעד לפני מספר שנים הייתה סגורה לתיירים והמקומיים עדיין לא התרגלו לתיירים, לכן האותנטיות קיימת שם ולא תמיד יש להם הרבה סובלנות לתיירים, לפעמים הם מציקים יותר מידי בעיקר בצפון.

יש שוני רב בין הצפון לדרום : "בירת" הדרום היא הו-צ'י-מין סיטי, בעבר קראו לה סייגון והיא על שם המנהיג שהביא לוייטנאם את הניצחון על ארה"ב, כמובן תרם לשגשוג המדינה, המקומיים נותנים לו הרבה כבוד ולכן דברו עליו בכבוד רב.

בירת וייטנאם הנוי : ממוקמת בצפון המדינה, הצפון עני יותר מהדרום והפיקוח הממשלתי שם הדוק יותר. לישראלים קשה להוציא ויזה לוייטנאם ומה גם שאנו משלמים את הוויזה היקרה ביותר כמעט $100 , כאשר שאר התיירים משלמים פחות. אז מי שמצפה לפגוש ישראלים רבים יתאכזב .

הוויזה : שניתנת היא לחודש אסור להישאר יותר אחרת יש בעיות ביציאה . שהות של חודש בוייטנאם נעה בין $600 ל- $1000 זה גם תלוי בכם כמה תבזבזו  והטיסה לכל כיוון עולה כ- 1000 דולר.

הכסף המקומי בשנת 2011 : נקרא "דונג" ודולר אמריקאי אחד שווה כ- 20,000 דונג. השטר הגדול ביותר הוא 50,000 דונג  שווה כמעט $4  אז לא להיבהל מכמות השטרות כאשר אתם ממירים כסף.

הדת השולטת : היא הנצרות אך יש גם מספר רב של בודהיסטים. מי שיודע צרפתית אולי יוכל למצוא שפה משותפת עם המקומיים, לפחות המבוגרים שבהם, הם יודעים צרפתית מתקופת הכיבוש הצרפתי  ועדיין תוכלו לראות סממנים של הצרפתים, כמו הבאגט המפורסם שנפוץ בוייטנאם .

וייטנאם

הגעה וחזרה לוייטנאם : קיימות מספר אופציות לצאת ולהיכנס מוייטנאם, חשוב לשים לב שבוויזה רשומה נקודת היציאה והכניסה המתאימה לכם.

איך להגיע.

בטיסה : ניתן לקנות כרטיס טיסה בסוכנויות בבנגקוק או לקנות כבר בארץ, טיסה מבנגקוק להו-צי-מין סיטי עולה כ- $100 כיוון אחד  , ניתן גם לקנות כרטיס טיסה מבנגקוק להנוי אם החלטתם לעשות את הטיול מצפון לדרום , הטיסה בכיוון זה עולה גם כ- $100.

דרך היבשה : אופציה ראשונה היא מקמבודיה לא מומלץ .

אופציה שנייה היא דרך לאוס: בויאנטיאן עיר הבירה של לאוס ניתן לעשות ויזה לוייטנאם ב-$50 דרך הקונסוליה של וייטנאם. לאחר שקיבלתם את הוויזה יש לנסוע לגבול כמה שעות נסיעה לעיירת הגבול לאו-קסן, מעבר הגבול נקרא קאו-צ'או. לאחר שתעברו את הגבול יש לקחת מונית או אופנוע עם נהג לעיירה vinh, כדי להגיע מעיירה זו לעיר הנוי יש לקנות כרטיס אוטובוס בחברת הנסיעות האוטובוס מגיע מהדרום באמצע הלילה או פשוט לקחת רכבת להנוי. לא ניתן להגיע להו-צ'י-מין סיטי כי זה מרחק של מספר ימי נסיעה.

אם הגעתם להנוי : והחלטתם לעבור ללאוס ובויזה לא רשומה לכם נקודת היציאה "קאו-צ'או" אז עליכם לשנות אותה בסוכנויות נסיעות עבור כמה עשרות דולרים או ללכת ל"משטרת התיירים" police tourist ולעדכן שם עבור $5 שינוי נקודת היציאה אורך שלושה ימים, לא ללחוץ, לכולם יש זמן.

רוצים לטייל לפי מסלול ? כאן יש

תמונות[130]

תגובות לא פעילות.