הודו צפון : עמק פרווטיעמק פרווטי בצפון הודו

אחרי שנהניתם מכל הבלאגן של מנלי : ומחפשים מקום שקט לשהות בו , מגלים את קסול, העיירה המקסימה והרגועה הזו ששוכנת על שפת הנהר , והכל שם זז לאט לאט.

מסביב למניקרן : העיירה ההודית הקדושה עם אוירה מאד מיוחדת , כולל מעיינות חמים בכל מלון ומקדש סיקים מעניין. ושלא טטעו , מניקרן אינה מקום שרק מבקרים בו כמה שעות , מומלץ לישון שם כמה לילות ולספוג מהאוירה המופלאה של הודו , שכמוהה אפשר להשיג אולי רק בורנסי .

לאחר שנרגענו : אפשר להתחיל את הטרק הקצר לכפרים בהרי האזור , פולגה , קלגה וקירגאנגה .

קסול : הלינה בקסול היא או בגסטהאוס או בבתי משפחות על שפת הנהר , כאשר יש מקומות מצויינים באולד-קסול , ובני-קסול המקומות לא מצטיינים בנוחיותם , אבל סבילים .

אוכל בקסול אינו בעייה : ואפשר להשיג שם הכל אם זה בג'רמן בייקרי או בריינבואו קפה , בקסול תמצאו גם תחנות אינטרנט, אמנם לא הרבה אבל מספיק להסתדר . טלפונים יש בשפע כמו בכל מקום.

מקסול למניקרן וההיפך נוסעים באוטובוס שעולה 10 רופיות ויוצא כל 15 דקות מניקרן : מקום מדהים שבו אוירה מאד מיוחדת !!

המקום שוכן : על נהר רחב וגועש שמעליו גשר שמחבר אל העיירה , שם תוכלו למצוא חנויות ומסעדות וגסטהאוסים הרבה יותר נוחים מקסול .

לכן אני ממליץ לישון שם : ולא לבזבז את הזמן בקסול , שם תוכלו להנות ממי מעיינות חמים בכל מקלחת ומבריכת מעיינות חמים בכל מלון , מיחס חם ומאוכל מדהים ממסעדת הולי פאלאס שם חובה לאכול את המאכל המסורתי שנקרא קיר: שזה מעדן של חלב ,קוקוס ,אורז וקינמון ,  חובה לנסות , ואם מחפשים גסטהאוס טוב ,כדאי לישון בפאדה פמלי גסטהאוס שבו תקבלו יחס חם וחדרים בזול .

ממניקרן אפשר : להמשיך ולעלות לכפרים , או ע"י אוטובוס לברסאני שעולה 30 רופיות ויוצא פעמיים ביום, לברר שעות בתחנה, או ע"י מונית שעלותה 550 רופיות.

פולגה : אחרי שעולים דרך הגשר לפולגה לברר דרך לפני העלייה מגיעים למקום יפיפה שנמצא על הר מדהים עם נוף של של שדות תירס , הרים מסביב והצריפים של הכפר , כאשר משך העלייה הוא שעה וחצי .

עוד בפולגה : יש מבחר של גסטהאוסים , אך מומלץ לישון בבלו דיימונד או בגסטהאוס הישראלי של עפרה , וכשרוצים לאכול יש מסעדה בפולגה, שכשנכנסים אליה ורואים את התפריט בן 20 העמודים , לא מאמינים שנמצאים בכפר נידח על הר, השף שהוא גם בעל המסעדה יודע להכין הכל!! כל סוגי המאכלים מכל סוגי הארצות , צריך לראות בשביל להאמין , ושם המסעדה הוא ווסטרנו + ג'רמן בייקרי , תשאלו כולם מכירים .

קלגה : אפשר להגיע לקלגה דרך הגשר מלמטה , הליכה של כשעה , ואפשר להגיע אליה גם דרך פולגה מלמעלה הליכה של כחצי שעה , תלוי מהיכן אתם מגיעים ,גם שם יש מקומות לינה ואוכל , ובסה"כ זה מקום נורא נחמד רק יותר קטן מקלגה עצמה .

מקום לינה מומלץ : הוא הקרישנה גסטהאוס לא חייבים לישון בשני בכפרים ,אפשר לישון בפולגה או בקלגה , ולעשות ביקור של כמה שעות בכפר השני ,או פשוט בתור תחנת מעבר לקירגאגנה .

קירגאנגה : ההגעה לקירקאנגה היא כארבע וחצי שעות של הליכה בקצב טוב מפולגה ,ומקלגה כארבע שעות בקצב טוב , כאשר אפשר לעלות ישירות מלמטה ללא מעבר בכפרים , אך זו עלייה ממש מאומצת של ארבע שעות ולדעתי לא כדאית , ואם עושים את הדרך הזאת זה רק בירידה!! העלייה מהכפרים לקירגאנגה היא לא קלה אך נסבלת ביותר , זכרו להצטייד בשני בקבוקי מים לפחות וקצת אוכל לדרך , כי יש המון מקומות מדהימים בדרך שאפשר לעצור בהם , אך שימו לב , לא לעשות את הדרך בלילה בשום פנים ואופן , השביל צר ודרוש אור כדי לעבור אותו .

השביל מגדור לאורך כל הדרך : רק צריך לעקוב אחרי החצים שצבועים על הסלעים . בהגיעכם לקירגאנגה , עייפים אך מרוצים , תמצאו כמה צריפים ומקדש מאולתר , אך נוף מדהים שאי אפשר לוותר עליו ,אז לא להתעצל כי זה מקום חובה לבקר בו!!!

אפשר לישון באוהלים עם שקי שינה : או במערות שפזורות במקום , אך יש אפשרות להשכיר מקום באשראם הבניין הלבן .

אוכל יש במקום ואפילו טעים : והאטרקציה הגדולה של המקום היא מעיינות הגופרית החמים שזורמים לתוך בריכה חצובה בסלע מול הנוף המדהים של ההרים תחת כיפת השמיים , שימו לב שהבריכות מופרדות לנשים ולגברים , כך שהנשים יושבות באיזה צריף קטן , קצת פחות אסטטי מצטער בנות ,ואל תתחכמו כי יש שם קנס של 5000 רופיות לעוברים על החוק .

מומלץ לקום עם הזריחה : אז המעיינות בעלי חום נסבל , ליהנות בטירוף , חוייה פשוט מדהימה
הטרק מעולה : עם מקומות טובים להרגע בהם לזמן מה , ולא לשכוח לבקר בקירגאנגה !!!

תגובות לא פעילות.