דרמסלה – צפון הודודרמסלה :

ביתו של הדאלי לאמה : המנהיג הרוחני של הבודהיזם הטיבטי . בהגיעכם לאזור האוטובוס יוריד אתכם במקלוד גאנג ישוב שנמצא מעל דרמסלה ובו כל החנויות והמסעדות , שם גם אפשר לישון אך לא מומלץ.

מעל מקלוד : גאנג נמצאת בגסו-נאנג שזו עיירה קטנה ושקטה ומעליה נמצאת דרמקוט שזו העיירה האחרונה והגבוהה ביותר , שם נמצא מרכז המדיטציה של הויפסנה נסיעה מדלהי לדרמסלה עולה בערך 250 רופיות ואורכת כ 12 שעות , וכך גם נסיעה ממנלי לדרמסלה.

לינה : הכי כדאי לישון בבגסו-נאנג מעל מקלוד , כי שם הכי שקט והרבה יותר זול ממקלוד , שם אפשר ללון אצל משפחות או בגסט-האוס כאשר טווח המחירים הוא ממש רחב .

מ 30-150 ללילה , כל אחד לפי צרכיו והרגליו.

אוכל : אוכל הודי טוב אפשר להשיג במקלוד-גאנג' אבל אם רוצים להתפנק , ישנה פיצריה מדהימה בדרמקוט ושווה לבקר , ועוד אטרקציה של המקום , היא עוגת "באנאפי פאי" שנמצאת בסקיי פאי קפה , וחובה לטעום עוגת בננות קוקוס וקרמל , בבגסו נפתחה מסעדת נאפיס חדשה ,  לאכול שם על אחריותכם.

ואם בא לכם : סתם לנשנש משהו לכו לג'רמן בייקרי בבגסו-נאנג , שם יש אחלה נשנושים כמו ציפס ומרקים טעימים , בתאבון!

אטרקציות : בבגסו ישנה חנות בבעלות מנש  רק בעונה  , שבה מוכרים ציורים מדהימים על בדי משי , כאשר חלקים זוהרים באולטרא-סגול ורובם הם בסגנון סלבדור דאלי ,שווה לראות ולקנות .

בנוסף למי שמתעניין במדיטציה : ישנו סניף של מדיטציית הויפסנה בדרמקוט , שהיא סוג של מדיטציה שבה נדרשים לשתוק  ולנהל אורח חיים מאד מיוחד.

בדרמסלה : אפשר לבקר במקדשו של הדאלי לאמה , שם אפשר לספוג 10 מהרוחניות הטיבטית ולחוות אורח חיים של הנזירים הטיבטיים , מומלץ בחום.

מדרמסלה : ניתן לנסוע לאמריצר , בה נמצא מקדש הזהב . משכירים ג'יפ במקלוד-גאנג' ,מתארגנים 8 חבר'ה ,ונוסעים לאמריצר , אשר נמצא במדינת פאנג'ב . אורך הנסיעהכ 5 – שעות . המקדש עצמו הוא מבנה מדהים : זהו מבנה הקדוש לדת הסיקים , כולו מצופה זהב ומסביבו אגם גדול . במקדש תוכלו להתרשם מתפילות הודיות , אורח חיים שונה ולבוש מסורתי של עם שהדת אצלו היא מעל הכל .

מדרמקוט : ניתן לעשות טרק לפס השלג , שאורכו כיום אחד . אין צורך בציוד מיוחד ,רק לנוח לפני הטרק.

דרמסלה היא באמת מקום שקט ומעניין להרגע בו : לספוג מאווירה טיבטית , ההנאה היא שלכם קחו אותה !

תגובות לא פעילות.