דלהי – צפון הודודלהי

הבום של הודו : כולם מספרים שכשתגיעו לדלהי תדהמו מהסרחון , הזוהמה והאנשים המגעילים , נכון ? אז שתדעו לכם שזה בכלל לא קשור למציאות .

האוירה בדלהי : היא מדהימה והאנשים מאד נחמדים , אמנם קצת מצחין שם בגלל הפרות אבל אין שם שום דבר שאי אפשר להתרגל אליו , ואחרי שמתרגלים , דלהי פשוט סבבה , אז לא להבהל כבר מהארץ , כי אין ממה.

מקום השהיה : המועדף על התיירים בדלהי הוא "מיין באזאר" שזה שם של רחוב שנקרא גם "פאראגאנג"' ושם ישנים , אוכלים ועושים סידורים , זה הרחוב בין הכי צפופים בדלהי ,אבל אחלה אוירה ,כמו שאומרים ,לצחוק כל הדרך למלון , כאשר יש אפשרות לצאת משם להסתובב בקונאט פלייס , שזה מרכז מסחרי עם המון חנויות קצת יקרות אבל שם אפשר למצוא דברים טובים.

לינה : כל הישראלים משום מה ישנים במלון שנקרא "הרי ראמה" , אין לי מושג למה ,זה מקום מגעיל עם צוות עובדים מגעיל , ורק המסעדה שלו נורמלית .

אני ממליץ לישון במקום אחר : ולבוא להרי ראמה רק כדי להתעדכן במסלולים ולחפש פרטנרים. אני ממליץ לישון במקון שנקרא פרינס הוטל , שזה אחלה מלון עם כל ההטבות במחירסביר של 250 רופיות לחדר זוגי , אבל אפשר למצוא יותר זולים , תלוי בכם , בכל מקרה לא כדאי לשלם 220 רופיות בהארי ראמה על חדר מצחין!! אז שימו לב.

אוכל : במיין באזאר יש אחלה מקומות לאכול בהם , וכל מסעדה של מלון היא טובה , אךאני ממליץ על 2 מקומות : הראשון הוא המסעדה שעל גג ההארי ראמה , שם יש אחלהאוכל ואחלה מלצרים , והיא פתוחה 24 שעות , והמקום השני הוא מסעדת ה"לימה"שנמצאת ממול לחנות העור של "פרוק" שם האוכל נקי מאד ופשוט טעים .

מומלץ : אם רוצים להנות מאוכל מערבי אפשר ליסוע לקונאט פלייס עם ריקשה  30 רופיות  ושם למצוא פיצה האט ומקדונאלדס , בתאבון .

קניות : יש מקומות בדלהי שאסור לוותר עליהם , אחד מהם הינה חנות למוצרי עור שנקראת "פרוק תסגור את התריס" בהנהלתו של שייח' , בחור נחמד נורא , שמכין דברים  נפלאים!!! כל מה שקשור למוצרי עור ,אם זה מעילים , נעליים , מכנסיים , תיקים ופאוצ'ים , ומצעי משי מהממים , הכל !! והמחירים מאד נמוכים , לדוגמא מעיל עור עולה בין 60-80 דולר , זה הכל!!! ואם אתם שם תמסרו לו ד"ש ממורן , ואולי תקבלו הנחה .

חוץ ממוצרי עור ישנם המון תכשיטים : מוצרי עץ ובד שאפשר לקנות שם והכל בזיל הזול ,רק שימו לב שאיכות הבגדים בהודו היא לא בשמיים , ולפעמים יורד קצת צבע , אז להזהר.

נסיעות : כדי להזמין נסיעה באוטובוס, לטוס במטוס, או סתם לעשות סיור בעיר , לא צריך ללכת רחוק, צריך לפנות רק למקום אחד שנקרא "רפול" סוכנות נסיעות מעולה בהנהלת בחור בשם רפול שדואג לישראלים בצורה שאף אחד לא משתווה אליה בדלהי .

טיול נחמד בדלהי הינו SIGHT SEEING AROUND DELHI , אשר עולה 150 רופי אצל רפול בטיול זה תוכלו להתרשם מכל האתרים המרכזיים בדלהי.

בניהם : המבצר האדום ,מוזיאון גנדי . טיול נוסף אשר ניתן לקחת מדלהי הוא : הטיול לטאג' מאהל באגרה , אשר מתחיל ב 6:00 בבוקר ומסתיים ב 24:00. ארוך אך מעניין .

מומלץ להגיע לשגרירות ישראל : שם יש מזגן ,מצרך מבוקש בדלהי, ועיתונים ישראליים.

סעו לדלהי , ואל תבהלו ממה שהולך שם , כי מתרגלים אחרי כמה שעות .

תגובות לא פעילות.