הודו : גייפורגייפור : או בשמה השני -העיר הורודה pink city  , היא עיר הבירה של רג'אסטן . זוהי עיר מאד מפותחת , ומזכירה קמעה את דלהי לא להבהל .

בעיר תוכלו : להתענג על כל תוצרי הציויליזציה כמו : פיצה האט , בתי קולנוע מפוארים והמון פירות!

העיר הורודה גייפור

גייפור מפורסמת : בעיקר בגלל העיר העתיקה שלה שנקראת העיר הורודה . שמה ניתן לה בגלל לבני החימר ששימשו לבניית העיר ונתנו לה צבע ורוד כהה – עד אדום , עם סגנון בנייה ייחודי אשר ישאיר גם אתכם האדישים – פעורי פה .

מחוץ לעיר העתיקה : תוכלו למצוא המון חנויות מכל הסוגים , בתי קולנוע , רוכלים, זוהי  חגיגה לכל החושים .

לינה : מקום לינה מומלץ בגייפור וכמעט המקום היחיד הראוי ללינה הוא מלון אוורגרין evergreen . זהו מקום מ-ד-ה-י-ם בפרוורי העיר , עם המון חדרים מרווחים משקיפים לגינה מקסימה , נדנדות , קופים שמתרוצצים על העצים ומסעדה טובה . במלון יש בריכת
שחיה ויחס טוב לישראלים .

אתרים : גייפור משופעת במקדשים , לכן מומלץ לקחת ריקשה בבוקר מאזור ה evergreen או מכל מקום אחר ,שתראה לכם את המקדשים המרכזיים / לסגור על תשלום מראש!!

ארמון בגייפור

מקדשים מומלצים :
טייגר פורט tiger fort : המבנה המרשים ביותר בתוך גיייפור, מומלץ בחום.
אמבר פוטר amber fort  : נמצא כ 15 ק"מ מחוץ לגייפור , גדול ומרשים גם הוא .
מקדש הרוחות hawa mahal  : מקדש בעל 5 קומות , משקיף את הרחוב המרכזי בגייפור , שם ניתן לראות את כל הבאלגן מלמעלה , ומאחוריו, תצפו בנוף מדהים של ההרים המקיפים את העיר.

קברי המלכים : קברי שיש ענקיים של מלכי גייפור הקדומים, מעוטרים בעיטורי שיש יפיפיים . ליד הקברים עומדים מדריכי תיירים מאולתרים שירצו לספר לכם את סיפורי המלכים מטוב ליבם , ואח"כ יבקשו כסף – לשיקולכם .

חוץ ממקומות  אלה קיימים עוד מקדשים כמו : מקדש המים water palace  , מקדש הקופים וכו' . כל המרבה הרי זה משובח .

קניות : גייפור מפורסמת במחירי התכשיטים הנמוכים שבה . שם תוכלו להשיג תכשיטי כסף ואבני חן יקרות וחצי-יקרות בזול !!

מדובר : בחצי ממחיר התכשיטים בדלהי , בהחלט כדאי לחכות. בעיר העתיקה ישנם בזארים ענקיים המשתרעים לאורך הרחוב כולו , שם תוכלו למצוא המון דברים נחמדים , ולהתרשם מדרך החיים בעיר.

זוהי גייפור : בירת רג'אסטן , מקום יפה עם המון אוירה הודית . שווה ביקור.

מצפה כוכבים בגייפור

תגובות לא פעילות.